Klíčové pojmy z médií v kontextu a komplexně

Novinářská soutěž pro studenty: Kdo je tvůj prezident?

Má český prezident jezdit do práce na kole, jako jeho rakouský kolega, nebo bydlet doma jako slovenská hlava státu? Nebo v Česku patří na Hrad, protože tradice je třeba šlechtit? Má český prezident používat ke komunikaci TikTok, nebo svého mluvčího? Je důležité, aby aktivně ovlivňoval dění v české politice a reagoval na současná témata? A hlavně, potřebuje Česko vůbec prezidenta? 

O CO JDE?

Staň se na chvíli novinářem a zamysli se nad otázkou, kdo je tvůj prezident. Svůj příspěvek pak odešli přes formulář, který najdeš níže. Soutěžit můžeš od 7. listopadu 2022 do 28. ledna 2023. Uzávěrka soutěže je v den, kdy se dozvíme jméno nového prezidenta. 

JAK NA TO?

Jak téma zpracuješ je na tobě, stejně tak rozsah. Příspěvky poté vyhodnotí porota a nejlepší autoři budou odměněni. Kromě hodnotných cen, budou vítězné příspěvky publikovány u partnerů soutěže, kterými jsou názorový deník info.cz a E15.cz.

CO MŮŽEŠ VYHRÁT?

Vyhrát můžeš rok školného na Vyšší odborné škole publicistiky v Praze, smartphony a tablety, které do soutěže věnoval T-Mobile nebo stáže v zajímavých redakcích. Výherce budeme kontaktovat e-mailem, celkem oceníme deset soutěžících. Soutěžit může každý student střední, vyšší odborné i vysoké školy.

PŘIHLASTE PŘÍSPĚVEK

  POROTA
  Vladimír Piskáček
  Vladimír Piskáček
  Novinář, zakladatel projektu gazetisto.com
  Petr Uherka
  Petr Uherka
  Ředitel Vyšší odborné školy publicistiky
  Eva Hanáková
  Eva Hanáková
  Ředitelka SingularityU Czech, šéfporadkyně ministra průmyslu Josefa Síkely
  Martin Malý
  Martin Malý
  Publicista, zakladatel projektu gazetisto.com
  Michal Půr
  Michal Půr
  Šéfredaktor info.cz, moderátor CNN Prima News
  Patricie Šedivá
  Patricie Šedivá
  Manažerka externí komunikace a tisková mluvčí T-Mobile Czech Republic