Klíčové pojmy z médií v kontextu a komplexně
(SOUTĚŽ UKONČENA) EXISTUJÍ FAKE NEWS, NEBO JSOU TO FAKE NEWS?
Jak se bráníte proti dezinformacím? Máte nějaký návod, jak se s fake news vyrováváte? Měl by s nimi stát něco dělat? Pokud ano, co? Pokud ne, proč? Mají na vás dezinformace vliv, nebo na vaše okolí?
O CO JDE?

Staňte se na chvíli novináři a zamyslete se nad výše zmíněnými otázkami. Do formuláře pak jednoduše umístíte odkaz na video, text, grafiku či podcast — záleží na vás, jaký formát si vyberete. Stejně tak si vyberte, jak to bude dlouhé.

POSTUP

Napište nebo natočte svůj příspěvek. Jeho rozsah si určete sami, jak téma zpracujete záleží jen na vás. Vaše příspěvky připraví editoři a porotci a zveřejní je na stránkách klicekmediim.cz. Nejlepší příspěvky publikují i partneři soutěže, kterými jsou názorový deník info.cz a E15.cz. Tyto weby mají měsíčně víc než dva miliony čtenářů, vaše příspěvky dostanou opravdu velkou pozornost.

TERMÍN

Své příspěvky můžete vkládat od 4. května do 30. června 2022, kdy je uzávěrka tohoto kola soutěže. Výsledky soutěže vyhlásíme do 30.7.2022. Finalisty budeme kontaktovat e-mailem.

JAK?

Je to na vás. Napište článek, nahrajte podcast, nafoťte set na Instagram, nebo natočte video. Pak ho pošlete přes formulář na téhle stránce, a když budete nejlepší, vyhrajete některou z cen.

PROČ?

Všichni se ptají rodičů či učitelů, ale v budoucnosti budete žít hlavně vy. Proto dáváme prostor vám, studentům. Řekněte svůj názor!

PRO KOHO JE SOUTĚŽ URČENA

Soutěž je určena pro studenty středních škol a posledních čtyř ročníků víceletých gymnázií. Soutěže se může zúčastnit každý student zapsaný do prezenčního studia.

TECHNIKA
  • Text vložte do formuláře jako prostý text
  • Video nahrajte třeba na YouTube a pošlete odkaz
  • Podcast nahrajte třeba na SoundCloud a pošlete odkaz
  • Máte jiný nápad? Napište nám na info@klicekmediim.cz a domluvíme se
CO MŮŽETE VYHRÁT?

Porota vybere 20 finalistů, kteří získají nejen skvělé ceny od T-Mobile, jako třeba chytré telefony, tablety a studentské tarify zdarma, ale také možnost zúčastnit se zdarma Letní novinářské školy pořádané poslední týden v srpnu Vyšší odbornou školou publicistiky. V příjemném prostředí v centru Prahy poznáte největší osobnosti české žurnalistiky. Ti nejúspěšnější dostanou také nabídku stáže ve vybraných médiích.