Klíčové pojmy z médií v kontextu a komplexně
O NÁS

V médiích působíme celý profesní život. Jsme novináři a lidé, kteří (s) médii žijí. Víme proto, že ovlivňují naše životy více, než si myslíme a rozvíjí se rychleji, než stačíme sledovat. Proto i my se neustále o našem světě dozvídáme něco nového. Pojďte se to dozvídat s námi.

Díky podpoře partnerů budujeme projekt klicekmediim.cz. Místo, které pomůže v orientaci s tím, co se kolem nás děje. Jak nás média ovlivňují a jak my můžeme ovlivňovat jejich působení. Základem budou videa, krátká i delší, doplněná vysvětlením, proč dané téma zvedáme a proč nám přijde důležité. Metodickým listem pro učitele, který by je chtěl zařadit do výuky. Přibývat budou i podcasty, mediální gramotnost budeme podporovat i soutěžemi.

A pro koho to celé je. Pro studenty středních škol a učitele v první řadě. V té však stojí i jejich rodiče a každý, komu není kritické přemýšlení cizí.

Vladimír Piskáček
Vladimír Piskáček
autor projektu
Český novinář a mediální manažer. Jako spoluautor konceptu stál u zrodu deníku E15, působil mimo jiné ve vedení Lidových novin či společnosti Economia. V té působil jako člen představenstva a ředitel redakcí Hospodářských novin, ihned.cz, Aktuálně.cz, týdeníků Ekonom a Respekt etc. Nyní mimo jiné jako spoluautor rozvíjí mediální start-up Gazetisto.com a moderuje byznysový podcast Welcome the Future.
Lucie Hrdličková
Lucie Hrdličková
moderátorka
Lucie je novinářka, působila v Hospodářských novinách, pro vydavatelství Economia vytvořila magazín Restart. Následně působila v měsíčníku Forbes, nyní je moderátorkou CNN Prima News. V televizi připravuje především velké profilové rozhovory s osobnostmi z českého byznysu a politiky.
Nikita Poljakov
Nikita Poljakov
šéfredaktor deníku E15
Český novinář, aktuálně šéfredaktor byznysového deníku E15. Předtím zastával různé funkce v ekonomickém deníku Hospodářské noviny. Je držitelem dvou ocenění v soutěži Novinářská cena.
Zuzana Půrová
Zuzana Půrová
editorka soutěží
V médiích pracuje rovných dvacet let. Začínala ve středočeské příloze MF Dnes na pozici redaktorky se zaměřením na krajskou politiku, zdravotnictví a školství. Sedm let strávila ve vydavatelství A11, kde vedla regionální pražské měsíčníky.
Dominika Ryšavá
Dominika Ryšavá
produkční
Dominika se v minulosti jako HR starala o zaměstnance České televize a Economie, teď se stará o projekty Klíče k médiím a Gazetisto.
Eva Hanáková
Eva Hanáková
moderátorka
Eva je ředitelka SingularityU Czech summit, moderuje byznysový podcast Welcome the Future. Zároveň působí jako šéfporadkyně ministra průmyslu Jozefa Síkely. V minulosti působila jako šéfredaktorka magazínu Dotyk, vedla byznysovou rubriku Hospodářských novin nebo týdeník Ekonom.
Odborná spolupráce
Jan Adamec
Jan Adamec
odborný lektor, Vyšší odborná škola publicistiky
Dominik Fellner
odborný lektor, zástupce ředitele Vyšší odborné školy publicistiky
Jan Foukal
režisér